Czym wyróżnia się manicure tytanowy? Czy jest to manicure idealny?

No właśnie, jak wiele z Was zadaje sobie to pytanie słysząc o manicure tytanowym? I czym się kierować kiedy zastanawiasz się czy to metoda dla Ciebie? Wiemy z pewnością, że manicure tytanowy to alternatywa dla hybrydy. Panie wybierając ten rodzaj stylizacji kierują się różnymi argumentami; dla niektórych jest to sposób na trwały manicure kiedy jest się uczulonym na hybrydę, dla innych najważniejszy jest fakt, iż do jego wykonania nie używa się lampy led/uv, inne z Pań po prostu kochają go za trwałość, ponieważ paznokcie są zdecydowanie twardsze niż w stylizacji hybrydowej. Ale manicure tytanowy to więcej zalet;

  • rzeczywiście nie wymaga użycia lampy led/uv
  • stylizację wykonuje się metodą tzw. dipping system, czyli poprzez zanurzenie paznokcia z
    zaaplikowaną bazą w pudrowym kolorowym proszku (tak wiem, uwielbiacie to uczucie ;))
  • ponadto manicure tytanowy jest zdrowy dla paznokci; zawiera witaminę E, wapń i naturalne
    składniki które remineralizują płytkę paznokcia
  • charakteryzuje się wysoką trwałością i jest bardziej odporny niż manicure hybrydowy
  • znacznie rzadziej wywołuje reakcje alergiczne, a substancje używane w metodzie dipping system nie są silne chemicznie, przez co może być wykonywany u kobiet w ciąży.

Tyle zalet! Czy jest to więc manicure idealny? No właśnie, chcąc być obiektywnym przyznam, że nie wszystkie z Pań zagustują w tym rodzaju manicure, co może przeszkadzać? Dla niektórych z Was przewagą dla hybrydy jest fakt, że paznokcie pozostają bardziej elastyczne, czyli coś co niektórzy uznają za zaletę- tytan utwardza paznokieć- inni mogą uznać za jego wadę. Manicure tytanowy jest też trudniejszy do ściągnięcia i zawsze zalecam Paniom usuwanie stylizacji w salonie, zresztą jak każdej innej, dla zdrowia waszych paznokci najlepiej zrobić to profesjonalnie 😉 Manicure hybrydowy, mówiąc o ogólnym rynku, może wciąż daje większe możliwości kolorystyczne, ale producenci tytanu wraz ze wzrostem zainteresowania metodą nie pozostają już w tyle. Podobnie rzecz tyczy się zdobień, choć metoda hybrydowa pozwala na stosowanie pyłków itp., w metodzie tytanowej również można stosować niektóre zdobienia. No ale trzeba przyznać, jak każda metoda stylizacji i ta może okazać się nie dla każdego… Jedyną opcją żeby się przekonać jest po prostu spróbować! Zapraszam na manicure tytanowy Lart!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *