2022-07-23
Autor: Paulina Łukaszek
Czym jest dermapen, kiedy warto wykonać zabieg z jego użyciem?
Dermapen to niewielkie urządzenie wykorzystywane w kosmetologii w bardzo szerokim spektrum zastosowań. Zabieg polega na mikronakłuwaniu skóry za pomocą igieł pulsujących z bardzo dużą prędkością, od 8000 do 18000 , pozwala na iniekcje od 0.25 do 2.00 mm w głąb skóry. Zabieg wyróżnia wysoka skuteczność spowodowana łatwym przenikaniem substancji czynnych w skórę.
Czy zabieg jest nieprzyjemny lub bolesny?
Zabieg dla większości osób jest komfortowy, ewentualny dyskomfort podczas zabiegu jest zależny od głębokości nakłuć oraz indywidualnej wrażliwości. Z pewnością jest to zabieg dużo bardziej komfortowy niż np. roller. Mała inwazyjność zabiegu powoduje szybki powrót pacjenta do codziennych obowiązków i minimalizuje ryzyko powikłań.
Kiedy warto zastosować zabiegi z użycie dermapena?
Nakłuwanie pobudza skórę do naturalnych procesów regeneracyjnych, stymuluje fibroblasty oraz syntezę kolagenu i elastyny, wspomaga przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry oraz pobudza regenerację i odnowę naskórka. Zmniejszają się zmarszczki i następuje zwężenie porów. Skóra jest wyraźnie odżywiona i odmłodzona, a blizny ulegną spłyceniu. Podczas jednego zabiegu możliwe jest nakłuwanie na różnych głębokościach. Zabieg jest więc wskazany w przypadku skóry;
– wymagającej poprawy napięcia i odmłodzenia i rewitalizacji
– wygładzenia zmarszczek
– zniwelowaniu blizn potrądzikowych oraz przebarwień
– zmniejszeniu widoczności porów
– redukcji rozstępów
Jak wiele zabiegów należy wykonać?
Zabiegi zaleca się wykonać w serii 3-5 zabiegów, w odstępach mniej więcej co 3-4 tygodnie. Przerwa między zabiegami jest określana w zależności od indywidualnego planu terapeutycznego.
Czy zabieg jest bezpieczny?
Zabieg wykonywany przez osobę wykwalifikowaną kierunkowo jest bezpieczny, kardridże z igłami są jednorazowe, a głębokość nakłuwania dobierana jest do potrzeb skóry i efektu jaki chcemy uzyskać. Jednak w przypadku braku właściwej fotoprotekcji oraz niestosowania się do zaleceń pozabiegowych mogą wystąpić przebarwienia. Istnieje ryzyko pojawienia się opryszczki u osób ze skłonnością do częstego występowania opryszczki. W przypadku nadwrażliwości może pojawić się odczyn na aktywne składniki preparatów i koktajli stosowanych podczas zabiegu.
Jakie są przeciwwskazania?
– ciąża oraz okres laktacji
– aktywne choroby nowotworowe
– aktywne stany zapalne, wirusowe, bakteryjne, ropne
– skłonność do bliznowców
– alergia na składniki preparatów stosowanych podczas zabiegu
– zaburzenia cukrzycy
– regularne przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi