eyelashes lifting

2022-07-23

Autor: Paulina Łukaszek

Share

Czym jest lifting rzęs? Czy jest bezpieczny?

Rzęsy często są jasne (zwłaszcza na końcach), cienkie, mało podkręcone lub wręcz rosną prosto przez co oko jest mało „otwarte”, a spojrzenie mniej zalotne. W końcu w tym celu używamy tusze do rzęs o różnego rodzaju funkcjach; podkręcające, pogrubiające czy wydłużające, w tym celu męczymy rzęsy zalotkami i w tym samym decydujemy się na ich zagęszczenie i przedłużanie. A co jeśli nie chcemy łamać rzęs zalotką, dbać o regularne uzupełnianie sztucznych rzęs, mamy wrażliwe oczy, uczulenie bądź po prostu chcemy uzyskać naturalny efekt?

Idealnym rozwiązaniem jest wtedy lifting rzęs. Metoda LVL czyli lenght volume lift, została opatentowana i jest stosowana od wielu lat. To nic innego jak trwałe podkręcenie i uniesienie rzęs. Zabieg polega na odpowiednim ułożeniu włosków oraz ich utrwaleniu do pożądanego skrętu. Następnie nakłada się odżywkę keratynową, zawierającą także olejki i proteiny mające na celu wzmocnić rzęsy oraz zabezpieczyć ich wewnętrzną strukturę. Jednocześnie podczas zabiegu wykonuje się hennę dzięki czemu uzyskujemy głęboką czerń aż po same końce!

Efekty takiego zabiegu, w zależności też od naszych naturalnych rzęs, mogą być naprawdę powalające! I możemy się nimi cieszyć nawet do 6 tygodni. Jednak choć zabieg jest całkowicie bezpieczny warto pamiętać aby nie wykonywać go zbyt często, aby rzęsy miały czas odpocząć i się odnowić.