Lart medications

2022-07-23

Autor: Paulina Łukaszek

Share

Czym wyróżnia się manicure tytanowy? Czy jest to manicure idealny?

No właśnie, jak wiele z Was zadaje sobie to pytanie słysząc o manicure tytanowym? I czym się kierować kiedy zastanawiasz się czy to metoda dla Ciebie? Wiemy z pewnością, że manicure tytanowy to alternatywa dla hybrydy. Panie wybierając ten rodzaj stylizacji kierują się różnymi argumentami; dla niektórych jest to sposób na trwały manicure kiedy jest się uczulonym na hybrydę, dla innych najważniejszy jest fakt, iż do jego wykonania nie używa się lampy led/uv, inne z Pań po prostu kochają go za trwałość, ponieważ paznokcie są zdecydowanie twardsze niż w stylizacji hybrydowej. Ale manicure tytanowy to więcej zalet;

  • rzeczywiście nie wymaga użycia lampy led/uv
  • stylizację wykonuje się metodą tzw. dipping system, czyli poprzez zanurzenie paznokcia z zaaplikowaną bazą w pudrowym kolorowym proszku (tak wiem, uwielbiacie to uczucie ;))
  • ponadto manicure tytanowy jest zdrowy dla paznokci; zawiera witaminę E, wapń i naturalne składniki które remineralizują płytkę paznokcia
  • charakteryzuje się wysoką trwałością i jest bardziej odporny niż manicure hybrydowy
  • znacznie rzadziej wywołuje reakcje alergiczne, a substancje używane w metodzie dipping system nie są silne chemicznie, przez co może być wykonywany u kobiet w ciąży.

Tyle zalet! Czy jest to więc manicure idealny? No właśnie, chcąc być obiektywnym przyznam, że nie wszystkie z Pań zagustują w tym rodzaju manicure, co może przeszkadzać? Dla niektórych z Was przewagą dla hybrydy jest fakt, że paznokcie pozostają bardziej elastyczne, czyli coś co niektórzy uznają za zaletę- tytan utwardza paznokieć- inni mogą uznać za jego wadę. Manicure tytanowy jest też trudniejszy do ściągnięcia i zawsze zalecam Paniom usuwanie stylizacji w salonie, zresztą jak każdej innej, dla zdrowia waszych paznokci najlepiej zrobić to profesjonalnie 😉 Manicure hybrydowy, mówiąc o ogólnym rynku, może wciąż daje większe możliwości kolorystyczne, ale producenci tytanu wraz ze wzrostem zainteresowania metodą nie pozostają już w tyle. Podobnie rzecz tyczy się zdobień, choć metoda hybrydowa pozwala na stosowanie pyłków itp., w metodzie tytanowej również można stosować niektóre zdobienia. No ale trzeba przyznać, jak każda metoda stylizacji i ta może okazać się nie dla każdego… Jedyną opcją żeby się przekonać jest po prostu spróbować! Zapraszam na manicure tytanowy Lart!